KYK Sonuçları

Kyk Borcumu Ödedim Hala Borçlu Görünüyorum

BORCUMU ÖDEDİĞİM HALDE, KURUMUNUZ İNTERNET SAYFASINDAKİ SORGU EKRANINDA HALEN NEDEN BORÇLU OLARAK GÖRÜNÜYORUM?

Öğrenim ve/veya katkı kredisi borcuna mahsuben yapılan ödemeler, ödemenin yapıldığı ayı takip eden ayın 15’inden sonra borçluların şahsi hesaplarına işletilmektedir.

Bu nedenle, yapmış olduğunuz ödemler, ödemeyi yaptığınız ayı takip eden ayın 15’inden sonra hesabınıza işletilecek, ödemiş olduğunuz borç ve gecikme zammı sorgu ekranında görünmeyecektir.

Öğrencilerimizden gelen borcumu ödediğim halde borçlu görünüyorum soruları üzerine kyksonuclari.com olarak yurtkura yöneltilen soruya 26 eylül 2013 tarihinde yurtkurdan twitter üzerinden yapılan yazılı açıklamada soruya yanıt verilmiştir

işte yurtkurun ödenen ama sistemde gözükmeyen borc ödemelerine ilişkin açıklaması
Öğrencilerimizin çoğu kredi borcunu yatırdıgı halde 2 ay geçmesine rağmen borcunun aktif oldugunu ve sistemde ödenmemiş olarak görünmesinden şikayet ediyor..kyksonuclari.com olarak sevgili öğrencilerimizin bu sorununu araştırdık ve yurtkur tarafından 26 Eylül 2013 tarihinde verilen cevabı aynen aktarıyoruz

Değerli öğrenciler kyk geri ödemesini yatırdıgı halde sistemde borçlu görünen öğrencilerimiz mutlaka vergi dairesine yatırdıgı paranın makbuzunu saklamalı..Vergi dairelerine yapılan ödemeler sistemimize geç yansımaktadır.Bugüne kadar en son Mayıs ödemeleri sistemimizde görünmektedir.

Vergi Dairesine yaptığınız ödeme önce Maliye hesaplarına geçer daha sonra sistemimizde görünür.dolayısıyla parayı yatırdıgınıza dair dekont ve makbuzlarınızı kesinlikle atmayınız ve saklayınız..ara ara sistemden kredi borcunuzu sorgulayarak borcunuzu aksatmadan ödeyiniz..

Kyk Borcumu Ödedim Hala Borçlu Görünüyorum yorumları

 • Image Description
  Misafir
  19.08.2013

  kyk kredimi okul bittikten sonra işe başlamadan ödeme şansım var mı ?

 • Image Description
  Misafir
  03.09.2013

  MERHABA BEN 2 AY OLDU BORCUMU ÖDEDIM AMA SITENIZDE HALA BORCULU GÖRUNUYORUM YARDIMCI OLURMUSUNUZ KREDI NUMARAM
  ğrenim Lisans L20082222010

 • Image Description
  Misafir
  07.09.2013

  vergi dairesine ödedimiz taksitler kyk int sitesinde gözükmüyor hala faiz işliyor gözüküyor ne yapmalıyız

 • Image Description
  Misafir
  15.09.2013

  2aydır vergi dairesine ödediğim borçlar sorgulama sayfasında görünmüyor ve faiz işletiliyor. Sorun tam olarak nerede ve ya hangi kurumda acaba??bilgi edinme formu gönderdim fakat cevap alamadım.

 • Image Description
  Misafir
  16.09.2013

  Ağustos 2013'te tüm borcumu ödemiş olmama rağmen sitenizde halen borçlu görünmekteyim.Bunun nedeni nedir.Bu sorunu çözmenizi bekliyoruz.

 • Image Description
  Misafir
  17.09.2013

  ÖĞRENİM VE KATKI BORÇLARIMIN KALAN TAKSİTLERİNİ TOPLU HALDE HAZİRAN AYINDA ÖDEDİM.17 EYLÜL İTİBARİ İLE HALEN BORÇLU GÖRÜNÜYORUM ÜSTELİK GECİKME ZAMMI EKLENMİŞ.NE YAPMALIYIM?

 • Image Description
  Misafir
  26.09.2013

  3 aydır vergi dairesine ödediğim taksitlerim internette ödenmemiş gözüküyor ve bununla ilgili telefonla kimseye ulaşamıyorum faizde işlemeye devam ediyor. konuyla ilgili yardımcı olursanız sevinirim

 • Image Description
  kyk
  26.09.2013

  Değerli öğrencilerimiz sorularınızın yanıtı konu içinde detaylı olarak verilmiştir..

  Yurtkurdan yapılan açıklamaada vergi dairesine ödenen borçların sisteme yansımasında gecikme oldugu bu nedenle kyk borc sorgulama ekrananında borçlu göründügünüz bilgisi verilmiştir..

  suan kyk nın sisteminde en son mayıs 2013 tarihli ödemeler görünmektedir..

  ödediginiz borcun dekont ve makbuzlarını saklayın..ilerde dogabilecek sorunlara karşı makbuz ve dekont gösterimlerinizle sorun çözülecektir..

 • Image Description
  Misafir
  26.09.2013

  2013 temmuz ayı itibariyle öğrenim kredisi borcumu belırtılen vergi dairesine yatırmış bulunmaktayım fakat yatırdıgım tutar hala sisteme geçmemiş faiz işlemeye de devam etmiş bu durumda izlemem gereken yöntem nedir ve nasıl düzelttirebilirim. teşekkürler

 • Image Description
  Misafir
  02.10.2013

  merhabalar kyk kredi borcumu 2009 yılında faizlenmeden ödedim ancak ödemeyi hsbc bankası üzerinden sizin hesap numaranıza yatırdım elimde dekontlarım mevcut
  ama su an üzerinden yaklaşık 4 yıl geçmiş olmasına rağmen halen borçlu görünmekteyim ve faiz işlemeye devam etmekte bu sorun vergi dairesine intikal ettiği için iki üç kez dilekçe vermeme rağmen sorun çözülmedi
  Bu konuyla ilgili beni yönlendirirseniz çok mutlu olurum
  şimdiden teşekkürler

 • Image Description
  Misafir
  03.10.2013

  2012 yılında öğrenim ve katkı kredisi borçlarımın ilk iki ayının ödemesini yaptım,kalan borçlarımı bir yıl ertelettim bunun sonucunda ödemediğim ayların borcuyla birlikte ödediğim aylara da zam eklenmiş.ödenmiş borca nasıl zam eklenir,ödenmiş borcun zammı olur mu?

 • Image Description
  Misafir
  09.10.2013

  kyk kredimi 2013 temmuz ayı itibariyle ödememe rağmen hala borçlu görünmekteyim.
  hiçbir yerden bilgi alamıyorum. kyk elemanları ayrıca insanları tersliyor. konuşmanıza fırsat verilmiyor. çoğu zaman telefonlar açılmıyor.
  bu nasıl saçma bir sistemdir. teknoloji gelişmiş herşey online olarak işliyor ama nedense kyk da işlemiyor. kyk geri ödeme bilgilerimi mükerrer kayıt yaparak maaşıma çok güzel şekilde teknoloji kullanarak online işlemle haciz getirmeyi biliyor ancak geri ödemeler yapılınca sitesine işleme zahmetinde bulunmuyor.
  2 ay boyunca vergi dairesinden borcu sildirmeye çalıştım neyseki hallettim ama kyk dan senedimi almadan rahat edemiyorum.
  acaba yine ne yanlışlık çıkarıp insanı madur edecekler......

 • Image Description
  kyk
  09.10.2013

  Değerli öğrenciler kyk da yaşanan borç ödendiği halde sistemde görünmeme şikayetlerine yurtkur dan yapılan yazılı açıklamada ; vergi dairesine ödenen borçların önce maliye ordan kyk yurtkur hesaplarına aktarıldıgı yada sistemine aktarıldığı bu nedenle sistemde görünmesinde 2 aylık gecikme oldugu bildirildi

  Şuana kadar en son haziran ayına ait ödemelerin sistemlerinde göründüğünü,borcunu ödeyen öğrencilerin makbuz ve dekontlarını kaybetmemesini gerekli durumlarda kyk ya ibraz etmesi gerektiği yönünde bilgi verilliyor yurtkur tarafından..

  Düzenli borcunu ödeyen öğrencilerimize kyksonuclari.com olarak tavsiyemiz sistemde görünse dahi kredi ödemelerinizin başından sonuna kadar ödemelerine ait dekont ve makbuzları MUTLAKA saklayınız..bankaların ,kyk nın yada vergi dairesinin sistemlerinde oluşan hatalar yada sorunlar nedeniyle borçlu görünebilirsiniz..bu durumlarda ispat ve hakkınızı savunabilmek için dekont ve makbuzlar sizin menfaatinize olacaktır...

  borçlarınızı ödedikten sonra ara ara kyk borç sorgulaması yapmayı sistemde ödemenin görünüp görünmediğini sürekli takip etmenizde yararınıza olacaktır..böylece olası haciz şoku yaşamadan gecikme durumlarında kyk ya dekont ve makbuzu mail yoluyla ileterek te haczin önüne geçebilirsiniz

 • Image Description
  Misafir
  29.10.2013

  arkadaşım şu soruna bir çare bulun.böyle saçma sapan şey mi olur.insanlar tedirgin oluyor bende borcumu yatırdım hala sistemde görünmüyor.pişman oldum aldığımada yatırdığımada

 • Image Description
  Misafir
  31.10.2013

  Merhaba, ben borcumu 20 agustosta odedim. o tarihte borcum 6.239.85 TL idi, odemelerin KYK sistemine gecikmeli olarak dustugu duyuruldu. Fakat soyle bir sorun var, faiz islemeye devam ediyor ve suan benim borcum 6,311 TL olmus. odemelerim sisteme dustugunde bu aradaki farkta kapanmis mi olacaktir. yoksa bana suan senin su kadar borcun var, aradaki farki da odemen gerekir denir mi? Cunku ben vergi dairesi ile de konustum , onlar bana 3 ve 6 aylik paketler halinde dusecek demislerdi. Bu yuzden de faizlenmeye devam edecek.

  Beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim, cunku bir cok insanin bu konuda soru isaretleri var.

  Ogrenim kredi no: L20081574490

  Iyi calismalar